profil kosmetyczny

Cera:
Mieszana ze skłonnością do przesuszania na policzkach. Niezbyt wrażliwa. Występują niedoskonałości które maskuję mocniej kryjącymi podkładami. 

Karnacja:
Raczej jasna. Opalam się na czerwono, by po kilku dniach zbrązowieć. Na nosie mam trochę piegów, których ilość zwiększa się pod wpływem słońca. Uwielbiam je! ;)

Oczy:
Właściwie to dokładnie nie wiem jaki to kolor ;) Brązowe z domieszką zieleni. Niektórzy uważają, że to kolor orzechowy, inni że miodowy…;)

Skóra:
Skóra sucha, zwłaszcza na rękach i nogach. Przesuszenie wzmaga się w porze zimowej oraz przy wybitnie nachlorowanej wodzie.  Dłonie dodatkowo „męczone” są podczas wszelkich prac domowych. 
Stopy niestety bywają zaniedbane z czystego lenistwa, ale staram się jak mogę ;)

Włosy:
Ciemnobrązowe, proste, zwykle ścięte na pazia z grzywką na całe czoło. Włosy przetłuszczające się u nasady, dość grube i ciężkie. Farbowane były kilka razy szamponetkami. Do ich modelowania używam suszarki i kilku szczotek.

Paznokcie:
Nigdy nie były zbyt piękne, często się łamią i rozdwajają. Może dlatego nie jestem fanką lakierów do paznokci. Powiem więcej: właściwie nie używam ich wcale. Obecnie stosuję odżywkę Eveline z diamentami, mając nadzieję na poprawę stanu paznokci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz